אודות סיעת "ביחד"

אנחנו סיעת "ביחד" – חילוניים ודתיים, ותיקים ועולים, צעירים וגמלאים, גברים ונשים, ספרדים ואשכנזים, תושבי העיר. במהלך השנים למדנו לבנות מודל של "חיים ביחד" מתוך כבוד הדדי ושמירה על הייחודיות ועל השונות של כל אחד. אחדות ולא אחידות. אנחנו מתגוררים בשכונות החדשות, בשכונות הוותיקות וגם במרכז העיר. חשובה לנו כל שכונה ושכונה, וחשוב לנו כל תושב בעיר.

 

child
ילדינו לומדים, גדלים ומתחנכים כאן בגני הילדים, בבתי הספר של החינוך הממלכתי, הממלכתי-דתי וגם בשלוחת האוניברסיטה של מכללת העיר. בשעות אחר הצהריים הם פוקדים את הפארקים, משתובבים בארגז החול ומתאמנים בספורטן. אנחנו זה אתם, השכן והשכנה.

את הניסיון שלנו בעשייה ציבורית משמעותית ורחבת היקף צברנו במסגרת פעילות התנדבותית משותפת של "תנועת הערבות" – תנועה חברתית-חינוכית שמטרתה להעלות את ערך הערבות ההדדית בקרב החברה הישראלית. את "תנועת הערבות" הקים בזמנו ארגון "קבלה לעם" בו פעילים חלק מחברי הסיעה, אולם עד מהרה הפכה "תנועת הערבות" לעמותה נפרדת אשר חברים בה עשרות אלפי פעילים ברחבי ישראל. אחרי שנים של ניסיון ציבורי בזירה הארצית החלטנו לעשות למען עירנו, פתח תקוה.

עד היום פעלנו מבלי להיכנס לפוליטיקה. אחרי התייעצויות רבות הבנו ששינוי אמיתי יכול להגיע רק מבפנים, דרך כניסה למעגל מקבלי ההחלטות בעיר. אז הנה אנחנו כאן – בשבילכם ולשירותכם. המטרה שלנו היא להיות הנציגים שלכם בעירייה. אנחנו מתכוונים להילחם למענכם, כי אנחנו בטוחים שגם תושבי פתח תקוה ראויים להתגאות בעירם ולזכות להגשים את חלומותיהם הוורודים.

DSCF8155_mzabaro

אנחנו מביאים איתנו ניסיון ציבורי עשיר בתחומים רבים:

1. בשנים האחרונות היינו מחלוצי שיתוף הציבור ברשויות המקומיות
2. אנחנו בעלי ניסיון מוכח בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי
3. אנחנו בעלי ניסיון בתחומי הרווחה ותרבות הפנאי
4. הגענו להישגים חסרי תקדים בטיפול בעולים ובוותיקים
5. אנחנו מנוסים בבניית פעילויות ומסגרות ערב לצעירים, לנוער ולילדים
6. צברנו ניסיון רב בעבודה עם קשישים ובבניית תוכניות עבודה לציבור הגמלאים

את כל זה עשינו עד היום מבלי להיכנס לפוליטיקה. בכל פעם שעלתה המילה "פוליטיקה", התכווצנו. אנחנו לא פוליטיקאים, וגם לא רוצים להיות. אנחנו אנשי חינוך, חברה ועשייה, אנשים המגיעים מהעולם העסקי ומתחום הייעוץ הארגוני. כולנו תושבי פתח תקוה, אזרחים טובים שעשו דברים, והצליחו.

IMG_1809

בשונה מרשימות אחרות, איננו מתכוונים להבטיח הרים וגבעות כדי שתבחרו בנו, ואז לצפצף עליכם.  במקום לדבר ולפזר הבטחות, אנחנו כבר עושים. ועושים הרבה מאוד. העשייה שלנו נמשכת במקומות  שונים ברחבי הארץ גם בשעה שאתם קוראים את השורות הבאות. אנחנו רוצים להמשיך ולעשות גם  לטובת העיר שלנו, כי הגיע הזמן שגם פתח תקוה תתעורר למציאות טובה יותר.

  ביחד – עושים פתח תקוה חדשה.

קישור מקוצר לדף: http://www.pt2013.co.il/TUlH0